прилагођени-хокеј-стапови

Колико дуго траје хокејашка утакмица?

ПоставиоФиннСтар наМоже 3, 2022

Хокеј је један од најдуже успостављених и најорганизованијих спортова у Северној Америци и има професионалне лиге широм света. Забава чињеница, тхе Станлеи Цуп је најстарији трофеј и најтеже за освојити у северноамеричком спорту. Земље које немају своју професионалну лигу понекад ће имати своје тимове из друге лиге, као што је ХЦ Кунлун Црвена звезда из Континенталне хокејашке лиге ака КХЛ (Руска "верзија" Националне хокејашке лиге ) који играју у Пекингу, Кина. Постоји једна ствар која је заједничка овој величанственој игри у свим лигама и језичким баријерама, а то су основе саме игре. Посебно ћемо говорити о дужини типичне хокејашке утакмице.

Како је Линг хокејашка утакмица?

Све основне основе дужине хокејашке утакмице своде се на време. Једноставности ради, користићемо НХЛ мерење времена. Док неке лиге имају другачија правила и варијације, тхе НХЛ је златни стандард. Типично НХЛ хокејашка утакмица састоји се од 60 минута игре регулације. Ово 60 минута је подељена на три периода по 20 минута, са 15 или паузе од 17 минута између првог и другог периода, и период два и три. Разлика између 15 и 17 минута је да ли се НХЛ утакмица преноси на националној телевизији или не. Важно је напоменути да сатови почињу у 20 и идите на 0, а не обрнуто.

Колико дуго трају хокејашке игре?

Већина лига широм света укључујући НХЛ, ЕЦХЛ, АХЛ и већина европских лига прате формат три периода по 20 минута. Највећи разлог за дужину НХЛ утакмице су рекламне паузе, неопходно зло у свету спорта.

Ово омогућава играчима да се одморе, тренери да поново оспособе своје тимове, и менаџери опреме за поправке и замену опреме. У ова три периода, сатови могу да се зауставе у било ком тренутку ако судија зазвижди у случају као што су пенали, пак ван граница, и одбрана коју је направио голман. Паузе су такође када екипе арене струже, чист, и одржавају лед. Ове игре, док има само сат времена игре, може потрајати до три сата за само регулисање. Утакмице за Стенли куп су познате по томе што има много були и заустављања у игри.

Колико дуго трају хокејашка игра?

То је само за игру регулације, ако се време одржавања утакмица заврши нерешено, тимови ће ићи на продужетке. Док НХЛ тренутно има нови облик продужетака, то није увек био случај. Пре недавних промена правила, НХЛ је ​​копирао АХЛ, заједно са ЕЦХЛ, и имао је четири играча са сваке стране који су играли 5-минутни продужетак. Затим за 2015-2016 НХЛ сезона, усвојили су широко популарни три на три прековремено, где би по три играча у сваком тиму играли 5-минутни продужетак. Ако се не прогласи победник, игре иду у распуцавање, где тимови играју клизач против голмана у најбољој од три која се наставља док не дође до победника. Пуцњаве могу варирати било где 5 до 10 минута у реалном времену.

персонализовани-хокејашки штап

Телевизијске НХЛ утакмице немају рекламе током продужетка и навијачи хокеја често их називају „бесплатним хокејем“, с обзиром да могу да потрају и до целе утакмице до краја.

У НХЛ историји је био најдужи продужетак 1936 између Детроит Ред Вингса и Монтреал Мароонса где су се састојали продужеци 116 минута и 30 одиграних секунди. Погодак 1-0 Детроит на крају утакмице. Најпознатији продужетак у историји НХЛ-а одиграо се током плеј-офа НХЛ-а 2000 маја између Филаделфија Флајерса и Питсбург Пингвинса 4тх ин 2000 и отишао у 5тх прековремени рад после 92 минута и 1 други одигран у продужетку. Гол је постигао дугогодишњи Флајер, Кеитх Примеау.

Најдужа утакмица у АХЛ-у одиграна је још у скорије време 2018 када су били потребни Леигх Валлеи Пхантомс и Цхарлотте Цхекерс 86 минута и 48 секунди да разбије своје 1-1 кравата, Фантоми такође држе другу најдужу утакмицу плеј-офа АХЛ-а 82 минута и 58 одиграних секунди када су били Филаделфија Фантомси 2008.

Плеј-оф за НХЛ је ​​једини пут када се мењају правила ван прописа. НХЛ и даље игра три периода по 20 минута. Ако се утакмице плеј-офа НХЛ-а заврше нерешено, утакмица ће наравно ићи у продужетке. Разлика у томе што је ово током времена је 20-минутни период пет на пет, ако се тај период заврши нерешеним резултатом, њихов ће бити пауза и тако даље и тако даље. Утакмица ће наставити да има периоде од 20 минута док се победник не прогласи постизањем гола за победу.

Претходно поменута утакмица између Ред Вингса и Монтреал Мароонса имала је три периода, а затим још скоро шест периода током времена.. Тих девет периода скоро изједначава три целе хокејашке утакмице, можете ли то замислити? Поготово у плеј-офу када се серија одлучује у најбољем од седам. Хокејаши су апсолутно другачије грађени.

Када су у питању непрофесионалне хокејашке утакмице, времена могу бити мало другачија. Утакмице хокеја на колеџу такође се играју три периода по 20 минута, али игре су много брже. Типично, колеџ хокејашке утакмице се не преносе на националној телевизији, доприносећи брзини игара. Ово је слично и за ниже лиге као што је АХЛ, ЕЦХЛ, НАХЛ, ЦХЛ( ВХЛ, КМЈХЛ, ОХЛ), и СПХЛ. За рекреативни хокеј као што су лиге за одрасле или лиге за децу, постоје две опције. Или раде три периода по 15 минута са кратким паузама (5 минута или тако нешто), или три периода од 20 минута са радним сатом, што значи да се сат не зауставља ако се зазвижди. Ове игре такође имају кратке паузе.

У закључку, тако, колико траје хокејашка утакмица? већина хокејашких утакмица по дужини и дужини периода су обично исте на професионалним нивоима. То је када дођете до малолетника, млађи, и омладинске хокејашке лиге тајминг постаје другачији. Упркос мањим изменама самих правила игре, игра је скоро универзални језик међу различитим нацијама, културе и порекла који се сви могу разумети. Због тога играчи који своју каријеру не започињу говорећи енглески могу напредовати у овом спорту.