hokejky na mieru

Ako dlho trvá hokejová hra?

pridanéFinnStar naSmieť 3, 2022

hokej je jedným z najdlhšie zavedených a najviac organizovaných športov v Severnej Amerike a má profesionálne ligy po celom svete. Zábavný fakt, a Stanley Cup je najstaršia trofej a najťažšie vyhrať v severoamerickom športe. Krajiny, ktoré nemajú vlastnú profesionálnu ligu, budú mať niekedy svoje vlastné tímy z inej ligy, ako je HC Kunlun Red Star z Kontinentálnej hokejovej ligy alias KHL (Ruská „verzia“ Národnej hokejovej ligy ) ktorí hrajú v Pekingu, Čína. Je jedna vec, ktorú má táto veľkolepá hra spoločnú naprieč všetkými ligami a jazykovými bariérami, a to je základom samotnej hry. Budeme hovoriť najmä o dĺžke typického hokejového zápasu.

Ako je Ling hokejová hra?

Všetky základné princípy dĺžky hokejových zápasov závisia od času. Kvôli jednoduchosti, použijeme meranie času NHL. Zatiaľ čo niektoré ligy majú iné pravidlá a variácie, a NHL je zlatý štandard. Typické hokejový zápas NHL pozostáva zo 60-minútovej regulačnej hry. Toto 60 minút je rozdelená do troch 20-minútových úsekov, s 15 alebo 17-minútové prestávky medzi tretinami 1 a 2, a obdobia dva a tri. Rozdiel medzi 15 a 17 minút je, či zápas NHL vysiela celoštátna televízia alebo nie. Je dôležité poznamenať, že hodiny začínajú o 20 a ísť do 0, a nie naopak.

Ako dlho trvajú hokejové hry?

Väčšina líg po celom svete vrátane NHL, ECHL, AHL a väčšina európskych líg sa riadi tromi 20-minútovými tretinami. Najväčším dôvodom dĺžky zápasu NHL sú reklamné prestávky, nutné zlo vo svete športu.

To umožňuje hráčom odpočívať, tréneri prestavať svoje tímy, a manažérov zariadení na vykonávanie opráv a výmeny zariadení. V týchto troch obdobiach, hodiny sa môžu kedykoľvek zastaviť, ak rozhodca zapíska v prípade penalt, puk von z hranice, a zákroky brankára. Prestávky sú aj vtedy, keď sa posádky arény škriabu, čisté, a udržiavať ľad. Tieto hry, pričom sa hrá len hodinu, len regulácia môže trvať až tri hodiny. Zápasy o Stanley Cup sú známe tým, že majú veľa vhadzovaní a prestávok v hre.

To je len pre regulačnú hru, ak sa riadny hrací čas hry skončí nerozhodne, tímy pôjdu do predĺženia. Zatiaľ čo NHL má momentálne novú formu predĺženia, nebolo to tak vždy. Pred zmenou nedávnych pravidiel, NHL kopírovala AHL, spolu s ECHL, a hrali štyria hráči na každej strane 5-minútové predĺženie. Potom pre 2015-2016 sezóna NHL, prijali všeobecne populárne predĺženie troch proti trom, kde by traja hráči z každého tímu hrali 5-minútové predĺženie. Ak nie je vyhlásený víťaz, hry idú do rozstrelu, kde tímy idú medzi korčuliarmi a brankármi v najlepšom z troch, ktorý pokračuje, až kým nie je víťaz. Prestrelky sa môžu pohybovať kdekoľvek 5 do 10 minút v reálnom čase.

personalizovaná hokejka

Televízne zápasy NHL nemajú počas predĺženia reklamy a hokejoví fanúšikovia ich často označujú ako „hokej zadarmo“, keďže do konca môžu trvať až celý zápas..

Najdlhšie predĺženie v histórii NHL bolo v 1936 medzi Detroit Red Wings a Montreal Maroons, kde predĺženie pozostávalo z predĺženia 116 minút a 30 prehratých sekúnd. Skórované 1-0 Detroit na konci zápasu. Najslávnejšie predĺženie v histórii NHL sa odohralo počas play-off NHL v r 2000 mája medzi Philadelphiou Flyers a Pittsburghom Penguins 4th v 2000 a vošiel do 5th nadčas po 92 minút a 1 druhý hraný v predĺžení. Gól strelil dlhotrvajúci Flyer, Keith Primeau.

Najdlhší zápas AHL sa odohral ešte nedávno v 2018 keď to potrebovali Leigh Valley Phantoms a Charlotte Checkers 86 minút a 48 sekundách prelomiť ich 1-1 kravatu, Phantoms majú na konte aj druhý najdlhší zápas play off AHL 82 minút a 58 odohraných sekundách, keď boli v tíme Philadelphia Phantoms 2008.

Play off o NHL je jediný čas, kedy sa menia pravidlá mimo pravidiel. NHL stále hrá tri 20-minútové tretiny. Ak sa zápasy play off NHL skončia nerozhodne, zápas samozrejme pôjde do predĺženia. Časový rozdiel je 20-minútová tretina päť na päť, ak sa toto obdobie skončí nerozhodne, ich bude prestávka a tak ďalej a tak ďalej. Hra bude mať 20-minútové periódy, kým nebude vyhlásený víťaz strelením víťazného gólu zápasu.

Už spomínaný zápas medzi Red Wings a Montreal Maroons mal tri tretiny a potom ďalších takmer šesť trvaní v priebehu času.. Týchto deväť období sa takmer rovná trom celým hokejovým zápasom, vieš si to predstaviť? Najmä v play off, keď sa o sérii rozhoduje v najlepších siedmich. Hokejisti sú absolútne inak stavaní.

Pokiaľ ide o neprofesionálne hokejové zápasy, doba môže byť trochu iná. Vysokoškolské hokejové zápasy majú aj tri 20-minútové časti, ale hry sú oveľa rýchlejšie. Typicky, univerzitné hokejové zápasy nie sú celoštátne vysielané, pridáva na rýchlosti hier. Je to podobné aj pre nižšie ligy ako napr AHL, ECHL, NAHL, CHL( WHL, QMJHL, OHL), a SPHL. Pre rekreačný hokej, ako je liga dospelých alebo detské ligy, sú dve možnosti. Buď urobia tri 15-minútové časti s krátkymi prestávkami (5 minút alebo tak), alebo tri 20-minútové periódy s bežiacimi hodinami, čo znamená, že hodiny sa nezastavia, ak zaznie píšťalka. Tieto hry majú aj krátke prestávky.

Na záver, tak, ako dlho trvá hokejový zápas? väčšina hokejových zápasov v dĺžke a dĺžke obdobia je zvyčajne rovnaká na profesionálnych úrovniach. Je to vtedy, keď sa dostanete k maloletému, junior, a dorastenecké hokejové ligy sa načasovanie líši. Napriek drobným zmenám v samotných pravidlách hry, hra je takmer univerzálny jazyk naprieč rôznymi národmi, kultúry a zázemia, ktoré sa dajú všetko pochopiť. Preto môžu hráči, ktorí nezačínajú svoju kariéru hovoriť po anglicky, v tomto športe prosperovať.