egyedi jégkorong-botok

Mennyi ideig tart a jégkorongjáték?

általa megosztvaFinnStar továbbLehet 3, 2022

Jégkorong az egyik legrégebben működő és legszervezettebb sportág Észak-Amerikában, és professzionális ligákkal rendelkezik szerte a világon. Vicces tény, a Stanley Kupa az észak-amerikai sportágak legrégebbi és legnehezebben megnyerhető trófeája. Azoknak az országoknak, amelyek nem rendelkeznek saját professzionális ligával, néha saját csapataik lesznek egy másik ligából, mint például a HC Kunlun Red Star a Kontinentális Jégkorong Liga más néven KHL (A Nemzeti Jégkorong Liga orosz „változata”. ) akik Pekingben játszanak, Kína. Ebben a csodálatos játékban egy dolog közös az összes ligában és nyelvi korláton, és ez magának a játéknak az alapja. Különösen egy tipikus jégkorongjáték hosszáról fogunk beszélni.

Hogyan Ling egy jégkorongjáték?

A jégkorongjátékok hosszának alapvető alapjai mind az időre vonatkoznak. Az egyszerűség kedvéért, az NHL időszámítását fogjuk használni. Míg egyes ligákban eltérő szabályok és változatok vannak, a NHL az aranystandard. A tipikus NHL jégkorong meccs 60 perces szabályos játékból áll. Ez 60 perc három 20 perces szakaszra van bontva, val,-vel 15 vagy 17 perces szünetek az első és a második szakasz között, valamint a második és harmadik időszak. A különbség a 15 és 17 perc az, hogy az NHL meccset országosan közvetítik-e vagy sem. Fontos megjegyezni, hogy az órák ekkor indulnak 20 és menj oda 0, és nem fordítva.

Meddig tartanak a jégkorongjátékok?

A legtöbb liga a világon, beleértve az NHL-t is, ECHL, Az AHL és a legtöbb európai liga a három 20 perces periódusformátumot követi. Az NHL-játékok elhúzódásának legnagyobb oka a reklámszünetekben rejlik, szükséges rossz a sport világában.

Ez lehetővé teszi a játékosok pihenését, edzők, hogy átszervezzék csapataikat, és a berendezés menedzserei a javítások elvégzésére és a berendezések cseréjére. Ebben a három időszakban, az órák bármikor leállhatnak, ha a játékvezető sípot fúj, például büntetés esetén, korong a határon kívül, és a kapus védte. A szünetek akkor is vannak, amikor az aréna legénysége kaparászik, tiszta, és karbantartja a jeget. Ezek a játékok, miközben csak egy óra játék van, akár három órát is igénybe vehet az egyszerű szabályozás. A Stanley-kupa meccsei arról híresek, hogy sok az összecsapás és a megállás.

Ez csak a szabályozási játékra vonatkozik, ha a játékszabályozási idő döntetlennel végződik, hosszabbításra mennek a csapatok. Míg az NHL-ben jelenleg a hosszabbítás új formája van, ez nem volt mindig így. A legutóbbi szabályváltozások előtt, az NHL az AHL-t másolta, az ECHL-lel együtt, és mindkét oldalon négy játékos játszott 5 perces hosszabbítást. Aztán a 2015-2016 NHL szezon, átvették a széles körben népszerű három a három túlórát, ahol csapatonként három játékos játszana 5 perces hosszabbítást. Ha nem hirdetnek nyertest, a meccsek lövöldözésbe kerülnek, ahol a csapatok a korcsolyázó és a kapus ellen küzdenek a legjobb háromból, ami addig tart, amíg nincs győztes. A lövöldözések bárhonnan változhatnak 5 nak nek 10 perc valós időben.

személyre szabott-hoki-bot

A televíziós NHL-játékoknak nincs reklámja a hosszabbításban, és a jégkorongrajongók gyakran „ingyenes jégkorongként” emlegetik őket, mivel akár egy egész meccset is eltarthatnak a befejezésig..

Az NHL történetének leghosszabb hosszabbítása ebben volt 1936 a Detroit Red Wings és a Montreal Maroons között, ahol a hosszabbítás abból állt 116 perc és 30 lejátszott másodpercek. A gólt 1-0 Detroit a játék végén. Az NHL történetének leghíresebb hosszabbítási meccse az NHL rájátszásában zajlott 2000 a Philadelphia Flyers és a Pittsburgh Penguins között májusban 4th ban ben 2000 és bement a 5th túlóra után 92 perc és 1 a második hosszabbításban játszott. A gólt sokáig Flyer szerezte, Keith Primeau.

A leghosszabb AHL-mérkőzést még a közelmúltban játszották 2018 amikor a Leigh Valley Fantomoknak és a Charlotte Checkersnek szüksége volt 86 perc és 48 másodpercben megtörni a sajátjukat 1-1 nyakkendő, a Phantomok tartják a második leghosszabb AHL rájátszás meccsét is 82 perc és 58 másodperceket játszottak, amikor a Philadelphia Phantomok bejutottak 2008.

Mennyi ideig tart egy jégkorongmeccs?

Az NHL rájátszása az egyetlen alkalom, amikor a szabályozáson kívüli szabályok megváltoznak. Az NHL továbbra is három 20 perces játékrészt játszik. Ha egy NHL rájátszás meccse döntetlennel végződik, a meccs természetesen hosszabbításba kerül. A különbség az idő múlásával 20 perces öt az öt ellen szakasz, ha ez az időszak döntetlennel végződik, szünet lesz, és így tovább, és így tovább. A játékban továbbra is 20 perces periódusok lesznek, amíg egy győztes góllal ki nem hirdetik a győztest.

A Red Wings és a Montreal Maroons korábban említett meccse három szakaszból állt, majd további csaknem hat szakaszon túl volt.. Ez a kilenc periódus majdnem három teljes jégkorongmeccsnek felel meg, el tudnád képzelni? Főleg a rájátszásban, amikor egy sorozat a legjobb hétből dől el. A jégkorongozók teljesen más felépítésűek.

Ha nem professzionális jégkorongjátékokról van szó, az idők kissé eltérőek lehetnek. Az egyetemi jégkorongmeccseken három 20 perces periódus is szerepel, de a játékok sokkal gyorsabbak. Jellemzően, az egyetemi jégkorongmérkőzéseket országosan nem közvetítik, növelve a játékok gyorsaságát. Ez hasonló az alacsonyabb ligákhoz is, mint pl AHL, ECHL, NAHL, CHL( WHL, QMJHL, OHL), és SPHL. Szabadidős hokihoz, például felnőtt bajnoksághoz vagy gyerekbajnoksághoz, két lehetőség van. Vagy három 15 perces szakaszt csinálnak rövid szünetekkel (5 percekig), vagy három 20 perces periódus futó órával, ami azt jelenti, hogy az óra nem áll meg, ha sípot fújnak. Ezeknek a játékoknak is vannak rövid szünetei.

Összefoglalva, így, meddig tart a jégkorongmeccs? a legtöbb jégkorongjáték hossza és időtartama jellemzően megegyezik a professzionális szinteken. Ez az, amikor leér a kisebbre, junior, és a fiatalkorú jégkorongligákban az időzítés más lesz. A játékszabályok kisebb változtatásai ellenére, a játék szinte univerzális nyelv a különböző nemzeteknél, kultúrák és hátterek, amelyek mind megérthetők. Ezért boldogulhatnak ebben a sportban azok a játékosok, akik nem angolul kezdik pályafutásukat.