palice za hokej po mjeri

Koliko dugo traje hokejska igra?

ObjavioFinnStar nasvibanj 3, 2022

Hokej jedan je od najdugovječnijih i najorganiziranijih sportova u Sjevernoj Americi i ima profesionalne lige diljem svijeta. Zabavna činjenica, the Stanley Cup je najstariji trofej i najteže osvojiti u sjevernoameričkom sportu. Zemlje koje nemaju svoju profesionalnu ligu ponekad će imati svoje timove iz druge lige, kao što je HC Kunlun Crvena zvezda Kontinentalne hokejaške lige aka KHL (Ruska "verzija" Nacionalne hokejaške lige ) koji igraju u Pekingu, Kina. Postoji jedna stvar koja je zajednička ovoj veličanstvenoj igri u svim ligama i jezičnim barijerama, a to su osnove same igre. Posebno ćemo govoriti o duljini tipične hokejaške utakmice.

Kako je Ling hokejaška igra?

Sve osnovne osnove duljine hokejaških utakmica svode se na vrijeme. Jednostavnosti radi, koristit ćemo mjerenje vremena u NHL-u. Dok neke lige imaju drugačija pravila i varijacije, the NHL je zlatni standard. Tipično NHL hokejaška utakmica sastoji se od 60 minuta igre regulacije. Ovaj 60 minuta podijeljena je u tri razdoblja od po 20 minuta, s 15 ili pauze od 17 minuta između prvog i drugog razdoblja, te razdoblja dva i tri. Razlika između 15 i 17 minuta je hoće li se NHL utakmica prenositi na nacionalnoj televiziji ili ne. Važno je napomenuti da satovi počinju u 20 i idi na 0, a ne obrnuto.

Koliko dugo traju hokejaške utakmice?

Većina liga diljem svijeta uključujući NHL, ECHL, AHL i većina europskih liga slijede format tri perioda od 20 minuta. Najveći razlog duljine NHL utakmice su pauze za reklame, nužno zlo u svijetu sporta.

To omogućuje igračima da se odmore, treneri da preokrenu svoje timove, i upravitelji opreme za popravke i promjenu opreme. U ova tri razdoblja, satovi se mogu zaustaviti u bilo kojem trenutku ako sudac zviždaljkom u slučaju kao što su kazne, pak izvan granica, i obrane koje je napravio vratar. Pauze su također kada ekipe u areni stružu, čist, i održavati led. Ove igre, dok ima samo sat vremena igre, može potrajati do tri sata za samo regulaciju. Utakmice Stanley Cupa poznate su po tome što u igri ima puno buli i zaustavljanja.

Koliko dugo traju hokejska igra?

To je samo za igru ​​regulacije, ako vrijeme trajanja utakmice završi neriješeno, ekipe će ići na produžetke. Dok NHL trenutno ima novi oblik produžetaka, to nije uvijek bio slučaj. Prije nedavnih promjena pravila, NHL je kopirao AHL, zajedno s ECHL-om, i četiri igrača sa svake strane odigrala su produžetke od 5 minuta. Zatim za 2015-2016 NHL sezona, usvojili su nadaleko popularni tri na tri prekovremene, gdje bi po tri igrača u svakoj momčadi igrali produžetak od 5 minuta. Ako se ne proglasi pobjednik, igre idu u raspucavanje, gdje momčadi idu klizač protiv golmana u najbolja od tri koja se nastavlja dok ne dođe do pobjednika. Pucnjave se mogu kretati bilo gdje 5 do 10 minuta u stvarnom vremenu.

personalizirana-hokejska palica

Televizijske NHL utakmice nemaju reklame tijekom produžetka i obožavatelji hokeja često ih nazivaju 'besplatnim hokejem' s obzirom da mogu potrajati i do cijele utakmice do kraja.

Najduži produžetak koji se dogodio u povijesti NHL-a bio je u 1936 između Detroit Red Wingsa i Montreal Maroonsa gdje su se sastojali produžeci 116 minuta i 30 odigrane sekunde. Zabio 1-0 Detroit na kraju utakmice. Najpoznatiji produžetak u povijesti NHL-a dogodio se tijekom doigravanja NHL-a 2000 svibnja između Philadelphia Flyersa i Pittsburgh Penguinsa 4th u 2000 i otišao u 5th prekovremeni rad nakon 92 minuta i 1 drugi odigran u produžetku. Pogodak je postigao dugogodišnji Flyer, Keith Primeau.

Najduža utakmica u AHL-u odigrana je još u novije vrijeme 2018 kad su trebali Leigh Valley Phantoms i Charlotte Checkers 86 minuta i 48 sekundi da razbije svoje 1-1 kravata, Phantomsi također drže drugu najdužu utakmicu doigravanja AHL-a 82 minuta i 58 odigranih sekundi kada su bili u Philadelphia Phantomsima 2008.

Koliko traje hokejaška utakmica?

Doigravanje za NHL jedini je put kada se mijenjaju pravila izvan propisa. NHL još uvijek igra tri perioda po 20 minuta. Ako utakmice doigravanja NHL-a završe neriješeno, utakmica će naravno ići u produžetke. Razlika u tome što je ovo s vremenom je 20-minutna pet na pet, ako taj period završi neriješeno, njihov će biti prekid i tako dalje i tako dalje. Utakmica će imati periode od 20 minuta sve dok se pobjednik ne proglasi pobjedničkim golom.

Prethodno spomenuta utakmica između Red Wingsa i Montreal Maroonsa imala je tri razdoblja, a zatim dodatnih gotovo šest perioda tijekom vremena. Tih devet razdoblja gotovo izjednačavaju tri cijele hokejaške utakmice, možete li to zamisliti? Pogotovo u doigravanju kada se serija odlučuje u najboljem od sedam. Hokejaši su potpuno drugačije građeni.

Kada su u pitanju neprofesionalne hokejaške utakmice, vremena mogu biti malo drugačija. Koledžske hokejaške utakmice također se igraju tri puta po 20 minuta, ali igre su puno brže. Tipično, sveučilišne hokejaške utakmice ne prenose se na nacionalnoj televiziji, dodajući na brzinu igara. Slično je i za niže lige kao što je AHL, ECHL, NAHL, CHL( WHL, QMJHL, OHL), i SPHL. Za rekreativni hokej kao što je liga za odrasle ili liga za djecu, postoje dvije opcije. Ili rade tri razdoblja od 15 minuta s kratkim prekidima (5 minuta ili tako nešto), ili tri razdoblja od 20 minuta s radnim satom, što znači da se sat ne zaustavlja ako se puhne u zviždaljku. Ove igre također imaju kratke stanke.

U zaključku, tako, koliko traje hokejaška utakmica? većina hokejaških utakmica po duljini i duljini razdoblja obično je ista na profesionalnim razinama. To je kad se spustiš na maloljetnika, junior, i maloljetničke hokejaške lige vrijeme postaje drugačije. Unatoč manjim promjenama samih pravila igre, igra je gotovo univerzalni jezik među različitim nacijama, kulture i pozadine koje se sve mogu razumjeti. Stoga igrači koji svoju karijeru ne započnu govoreći engleski mogu napredovati u ovom sportu.