prilagođeni štapovi za hokej na ledu

Koliko dugo traje hokejaška utakmica?

ObjavioFinnStar onmaja 3, 2022

Hokej je jedan od najduže uspostavljenih i najorganizovanijih sportova u Sjevernoj Americi i ima profesionalne lige širom svijeta. Zabavna činjenica, the Stanley Cup je najstariji trofej i najteže osvojiti u sjevernoameričkom sportu. Zemlje koje nemaju svoju profesionalnu ligu ponekad će imati svoje timove iz druge lige, kao što je HC Kunlun Crvena zvezda iz Kontinentalne hokejaške lige aka KHL (Ruska "verzija" Nacionalne hokejaške lige ) koji igraju u Pekingu, kina. Postoji jedna stvar koja je zajednička ovoj veličanstvenoj igri u svim ligama i jezičkim barijerama, a to su osnove same igre. Posebno ćemo govoriti o dužini tipične hokejaške utakmice.

Kako je Ling hokejaška utakmica?

Sve osnovne osnove dužine hokejaške utakmice svode se na vrijeme. Jednostavnosti radi, koristit ćemo mjerenje vremena NHL-a. Dok neke lige imaju drugačija pravila i varijacije, the NHL je zlatni standard. Tipično NHL hokejaška utakmica sastoji se od 60 minuta igre regulacije. Ovo 60 minuta je podeljena na tri perioda po 20 minuta, sa 15 ili pauze od 17 minuta između prvog i drugog perioda, i periodi dva i tri. Razlika između 15 i 17 minuta je da li se NHL utakmica prenosi na nacionalnoj televiziji ili ne. Važno je napomenuti da satovi počinju u 20 i idi na 0, a ne obrnuto.

Koliko dugo traju hokejaške igre?

Većina liga širom svijeta uključujući NHL, ECHL, AHL i većina evropskih liga prate format tri perioda po 20 minuta. Najveći razlog za dužinu NHL utakmice su reklamne pauze, neophodno zlo u svetu sporta.

Ovo omogućava igračima da se odmore, treneri da preokrenu svoje timove, i menadžeri opreme za popravke i zamjenu opreme. U ova tri perioda, satovi se mogu zaustaviti u bilo kom trenutku ako sudija zviždaljku u slučaju kao što su penali, pak van granica, i obrane koje je napravio golman. Pauze su i kada ekipe arene struže, čist, i održavati led. Ove igre, dok ima samo sat vremena igre, može potrajati do tri sata samo za regulaciju. Utakmice Stanley Cupa su poznate po tome što imaju puno buli i zaustavljanja u igri.

Koliko dugo traju hokejaška igra?

To je samo za igru ​​regulacije, ako se vrijeme trajanja utakmice završi neriješeno, timovi će ići na produžetke. Dok NHL trenutno ima novi oblik produžetaka, to nije uvek bio slučaj. Prije nedavnih promjena pravila, NHL je kopirao AHL, zajedno sa ECHL, i četiri igrača sa svake strane su igrali 5-minutni produžetak. Onda za 2015-2016 NHL sezona, usvojili su široko popularan tri na tri prekovremeno, gdje bi po tri igrača iz svake ekipe igrala produžetak od 5 minuta. Ako pobjednik nije proglašen, utakmice idu u raspucavanje, gdje timovi idu klizač protiv golmana u najboljoj od tri koja se nastavlja dok se ne nađe pobjednik. Pucnjave se mogu kretati bilo gdje 5 to 10 minuta u realnom vremenu.

personalizovani hokejaški štap

Televizijske NHL utakmice nemaju reklame za vrijeme produžetka i obožavatelji hokeja često ih nazivaju 'besplatnim hokejem' s obzirom da mogu potrajati i do cijele utakmice do kraja.

Najduži produžetak u istoriji NHL-a bio je u njemu 1936 između Detroit Red Wingsa i Montreal Maroonsa gdje se sastojao od produžetaka 116 minuta i 30 odigranih sekundi. Pogodak 1-0 Detroit na kraju utakmice. Najpoznatiji produžetak u istoriji NHL-a odigrao se tokom NHL plej-ofa 2000 maja između Philadelphia Flyersa i Pittsburgh Penguinsa 4th in 2000 i otišao u 5th prekovremeni rad posle 92 minuta i 1 drugi odigran u produžetku. Gol je postigao dugogodišnji Flyer, Keith Primeau.

Najduža utakmica u AHL-u odigrana je čak iu skorije vrijeme 2018 kada su trebali Leigh Valley Phantoms i Charlotte Checkers 86 minuta i 48 sekundi da ih razbije 1-1 kravata, Phantomsi također drže drugu najdužu AHL playoff utakmicu 82 minuta i 58 odigranih sekundi kada su bili u Philadelphia Phantomsima 2008.

Plej-of za NHL je jedini put kada se menjaju pravila van propisa. NHL i dalje igra tri perioda po 20 minuta. Ako se utakmice doigravanja NHL-a završe neriješeno, utakmica će naravno ići u produžetke. Razlika u tome što je ovo tokom vremena je 20-minutni period pet na pet, ako se taj period završi neriješenim rezultatom, njihov će biti pauza i tako dalje i tako dalje. Utakmica će nastaviti imati periode od 20 minuta dok se pobjednik ne proglasi postizanjem pogotka za pobjedu.

Prethodno spomenuta utakmica između Red Wingsa i Montreal Maroonsa imala je tri perioda, a zatim dodatnih skoro šest perioda tokom vremena. Tih devet perioda gotovo izjednačavaju tri cijele hokejaške utakmice, možete li to zamisliti? Posebno u doigravanju kada se serija odlučuje u najboljem od sedam. Hokejaši su potpuno drugačije građeni.

Kada su u pitanju neprofesionalne hokejaške utakmice, vremena mogu biti malo drugačija. Utakmice hokeja na koledžima se također igraju tri puta po 20 minuta, ali igre su mnogo brže. Tipično, koledž hokejaške utakmice se ne prenose na nacionalnoj televiziji, doprinoseći brzini igara. Ovo je slično i za niže lige kao što je AHL, ECHL, NAHL, CHL( WHL, QMJHL, OHL), i SPHL. Za rekreativni hokej kao što je liga za odrasle ili liga za djecu, postoje dvije opcije. Ili rade tri perioda od 15 minuta sa kratkim pauzama (5 minuta ili tako nešto), ili tri perioda po 20 minuta sa radnim satom, što znači da se sat ne zaustavlja ako se puhne u zviždaljku. Ove igre takođe imaju kratke pauze.

U zakljucku, tako, koliko traje hokejaška utakmica? većina hokejaških utakmica po dužini i dužini perioda obično je ista na profesionalnim nivoima. To je kada se spustiš na maloljetnika, junior, i omladinske hokejaške lige tajming postaje drugačiji. Unatoč manjim promjenama samih pravila igre, igra je gotovo univerzalni jezik među različitim nacijama, kulture i pozadine koje se sve mogu razumjeti. Zbog toga igrači koji svoju karijeru ne započnu govoreći engleski mogu napredovati u ovom sportu.