стикове за хокей на лед по поръчка

Колко дълго е хокейната игра?

Публикувано отFinnStar НаМоже 3, 2022

хокей е един от най-дълго установените и най-организираните спортове в Северна Америка и има професионални лиги по целия свят. Забавен факт, на Купа Стенли е най-старият трофей и най-трудният за спечелване в северноамериканските спортове. Държавите, които нямат собствена професионална лига, понякога имат свои отбори от друга лига, като HC Kunlun Red Star от Континенталната хокейна лига, известна още като KHL (Руска „версия“ на Националната хокейна лига ) които играят в Пекин, Китай. Има едно нещо, което тази великолепна игра има общо във всички лиги и езикови бариери, и това е основата на самата игра. По-специално ще говорим за продължителността на една типична хокейна игра.

Как Ling е хокейна игра?

Основните основи на продължителността на хокейните игри се свеждат до времето. За простотия, ще използваме отчитането на времето на НХЛ. Докато някои лиги имат различни правила и вариации, на НХЛ е златен стандарт. Типичното НХЛ хокейна игра се състои от 60 минути игра на регламента. Това 60 минутите са разделени на три по 20 минути, с 15 или 17-минутни прекъсвания между периодите първи и втори, и периоди втори и трети. Разликата между 15 и 17 минути е дали мачът на НХЛ се предава по национална телевизия или не. Важно е да се отбележи, че часовниците започват от 20 и отидете на 0, а не обратното.

Колко дълго продължават хокейните игри?

Повечето лиги по света, включително НХЛ, ECHL, AHL и повечето европейски лиги следват формата на трите 20-минутни периода. Най-голямата причина за продължителността на една NHL игра са рекламните паузи, необходимо зло в света на спорта.

Това позволява на играчите да си починат, треньори да преоборудват своите отбори, и мениджъри на оборудване за извършване на ремонти и смяна на оборудването. В тези три периода, Часовниците могат да спрат във всеки момент, ако съдията даде свирка в случай като дузпи, шайба извън границите, и спасяванията, направени от вратаря. Междучасията са и когато екипажите на арената стържат, чисти, и поддържа леда. Тези игри, докато има само един час игра, може да отнеме до три часа само за регулиране. Мачовете за Купата на Стенли са известни с това, че има много двойки и спирания в играта.

Колко дълго са хокейни игри?

Това е само за регулиране, ако регламентното време на игрите завърши наравно, отборите ще преминат в продължения. Докато НХЛ в момента има нова форма на продължения, това не винаги е било така. Преди последните промени в правилата, НХЛ копира AHL, заедно с ECHL, и четирима играчи от всяка страна играят 5-минутно продължение. След това за 2015-2016 НХЛ сезон, те приеха широко популярното три на три извънредно време, където трима играчи от всеки отбор ще играят 5-минутно продължение. Ако не бъде обявен победител, игрите отиват в престрелка, където отборите излизат скейтър срещу вратар в най-доброто от три, което продължава, докато има победител. Престрелките могат да варират навсякъде 5 да се 10 минути в реално време.

персонализирана хокейна палка

Телевизионните мачове на НХЛ нямат реклами по време на продълженията и често се наричат ​​„безплатен хокей“ от феновете на хокея, като се има предвид, че могат да продължат до цял мач до края.

Най-дългото продължение в историята на НХЛ беше в 1936 между Детройт Ред Уингс и Монреал Марунс, където се състои продълженията 116 минути и 30 изиграни секунди. Вкараният 1-0 Детройт в края на мача. Най-известният мач за продължения в историята на НХЛ се случи по време на плейофите на НХЛ 2000 между Филаделфия Флайърс и Питсбърг Пингвинс през май 4ти в 2000 и влезе в 5ти извънреден труд след 92 минути и 1 втора игра след продължения. Голът отбеляза дългогодишният Флайер, Кийт Примо.

Най-дългата игра на AHL беше изиграна дори в последно време 2018 когато се нуждаеха от Leigh Valley Phantoms и Charlotte Checkers 86 минути и 48 секунди, за да ги счупят 1-1 връзвам, Фантомите имат и втория най-дълъг плейофен мач на AHL 82 минути и 58 изиграни секунди, когато бяха във Филаделфия Фантомс 2008.

Колко дълго е една хокейна игра?

Плейофите за НХЛ са единственият път, когато правилата извън регламента се променят. НХЛ все още играе три периода по 20 минути. Ако плейофните мачове на НХЛ завършат наравно, играта разбира се ще премине в продължение. Разликата е това във времето е 20-минутен период пет на пет, ако този период приключи с равенство, те ще бъдат антракт и така нататък и така нататък. Играта ще продължи да има периоди от 20 минути, докато не бъде обявен победител чрез отбелязване на печеливш гол в играта.

Споменатата по-рано игра между Ред Уингс и Монреал Марунс имаше три периода и след това допълнителни почти шест периода във времето. Тези девет периода почти приравняват цели три хокейни мача, можеш ли да си представиш това? Особено в плейофите, когато серия се решава в най-добрия от седем. Хокеистите са абсолютно различни.

Когато става въпрос за непрофесионални хокейни игри, времената може да са малко по-различни. Колежанските хокейни игри също правят три 20-минутни периода, но игрите са много по-бързи. Обикновено, хокейните мачове в колежа не се предават по национална телевизия, добавяйки към бързината на игрите. Това е подобно и за по-ниските лиги като AHL, ECHL, NAHL, КХЛ( WHL, QMJHL, OHL), и SPHL. За хокей за отдих като лига за възрастни или детски лиги, има две възможности. Те или правят три 15-минутни периода с кратки прекъсвания (5 минути или така), или три 20-минутни периода с работещ часовник, което означава, че часовникът не спира, ако се издуха свирка. Тези игри също имат кратки прекъсвания.

В заключение, така, колко време е хокейният мач? повечето хокейни игри по дължина и продължителност на периода обикновено са еднакви на професионалните нива. Това е, когато стигнете до непълнолетния, младши, и юношеските хокейни лиги времето става различно. Въпреки малките промени в правилата на играта, играта е почти универсален език за различни нации, култури и произход, които всички могат да бъдат разбрани. Ето защо играчите, които не започват кариерата си, говорейки английски, могат да процъфтяват в този спорт.