хакейныя клюшкі на заказ

Як доўга хакейная гульня?

АпублікаванаFinnStar намая 3, 2022

Хакей з'яўляецца адным з самых даўніх і найбольш арганізаваных відаў спорту ў Паўночнай Амерыцы і мае прафесійныя лігі па ўсім свеце. Пацешны факт, на Кубак Стэнлі з'яўляецца найстарэйшым трафеем і цяжэй за ўсё выйграць у паўночнаамерыканскім спорце. Краіны, якія не маюць сваёй прафесійнай лігі, часам маюць свае каманды з іншай лігі, напрыклад, ХК Куньлунь Чырвоная Зорка Кантынентальнай хакейнай лігі, або КХЛ (Расейская «версія» Нацыянальнай хакейнай лігі ) якія гуляюць у Пекіне, Кітай. Ёсць адна рэч, якую аб'ядноўвае гэтая цудоўная гульня ва ўсіх лігах і моўных бар'ерах, і гэта асновы самой гульні. У прыватнасці, гаворка пойдзе пра працягласць тыповай хакейнай гульні.

Як Лінг - гэта хакейная гульня?

Асноўныя асновы працягласці хакейных гульняў прыходзяць да часу. Дзеля прастаты, мы збіраемся выкарыстоўваць хронометраж НХЛ. У той час як некаторыя лігі маюць розныя правілы і варыяцыі, на НХЛ з'яўляецца залатым стандартам. Тыповы Гульня хакей нхл складаецца з 60 хвілін асноўнай гульні. Гэта 60 хвіліны разбіваюцца на тры перыяды па 20 хвілін, з 15 або 17-хвілінныя перапынкі паміж першым і другім перыядамі, і перыяды другі і трэці. Розніца паміж 15 і 17 хвілін - гэта трансляцыя гульні НХЛ па нацыянальным тэлебачанні ці не. Важна адзначыць, што гадзіннікі пачынаюцца ў 20 і перайсці да 0, а не наадварот.

Колькі доўжацца хакейныя гульні?

Большасць ліг па ўсім свеце, уключаючы НХЛ, ECHL, АХЛ і большасць еўрапейскіх ліг прытрымліваюцца фармату трох 20-хвілінных перыядаў. Самая вялікая прычына працягласці гульні НХЛ - рэкламныя перапынкі, неабходнае зло ў свеце спорту.

Гэта дазваляе гульцам адпачыць, трэнеры пераабсталяваць свае каманды, і менеджэры абсталявання для рамонту і змены абсталявання. У гэтыя тры перыяды, гадзіннікі могуць спыніцца ў любы момант, калі суддзя дасць свісток у выпадку, напрыклад, пенальці, шайба за межы поля, і сэйвы, зробленыя брамнікам. Антракты таксама, калі экіпажы арэны драбнуць, чысты, і падтрымліваць лёд. Гэтыя гульні, пакуль ёсць толькі гадзіна гульні, для рэгулявання можа спатрэбіцца да трох гадзін. Гульні Кубка Стэнлі вядомыя тым, што ў гульні шмат вочак і прыпынкаў.

Гэта толькі для рэгулявання гульні, калі асноўны час гульняў скончыцца ўнічыю, каманды выйдуць у авертайм. У той час як НХЛ у цяперашні час мае новую форму авертайму, так было не заўсёды. Перад нядаўнімі зменамі правілаў, НХЛ скапіявала АХЛ, разам з ECHL, і па чатыры гульцы з кожнага боку згулялі 5-хвілінны авертайм. Затым для 2015-2016 Сезон НХЛ, яны прынялі шырока папулярны звышурочныя тры на тры, дзе па тры гульцы кожнай каманды згуляюць 5-хвілінны авертайм. Калі пераможца не аб'яўлены, гульні пераходзяць у перастрэлку, дзе каманды ідуць канькабежцы супраць брамніка ў лепшым з трох, які працягваецца, пакуль не будзе пераможца. Перастрэлкі могуць быць у любым месцы 5 каб 10 хвілін у рэжыме рэальнага часу.

персаналізаванай хакейнай клюшкай

Тэлевізійныя гульні НХЛ не маюць рэкламных ролікаў у авертайме, і хакейныя фанаты часта называюць іх «бясплатным хакеем», улічваючы, што яны могуць заняць да канца цэлую гульню.

Самы доўгі авертайм у гісторыі НХЛ быў у 1936 паміж Detroit Red Wings і Montreal Maroons, дзе складаўся авертайм 116 хвілін і 30 секунд. Забіты 1-0 Дэтройт у канцы гульні. Самая вядомая авертайм гульня ў гісторыі НХЛ адбылася падчас плэй-оф НХЛ у 2000 паміж «Філадэльфія Флайерз» і «Пітсбург Пінгвінз» у траўні 4th у 2000 і пайшоў у 5th звышурочна пасля 92 хвілін і 1 другі гуляў у авертайме. Гол забіў шматгадовы Флаер, Кіт Прымо.

Самая доўгая гульня ў АХЛ была праведзена яшчэ нядаўна 2018 калі спатрэбіліся Leigh Valley Phantoms і Charlotte Checkers 86 хвілін і 48 секунд, каб зламаць іх 1-1 гальштук, Phantoms таксама праводзяць другую па працягласці гульню плэй-оф АХЛ 82 хвілін і 58 секунд, калі яны былі ў Філадэльфіі Фантомс 2008.

Колькі доўжыцца хакейная гульня?

Плэй-оф у НХЛ - адзіны раз, калі правілы па-за рэгламентам мяняюцца. НХЛ па-ранейшаму гуляе тры перыяды па 20 хвілін. Калі гульні плэй-оф НХЛ скончацца ўнічыю, гульня, вядома, пяройдзе ў авертайм. Розніца ў тым, што з часам гэта 20-хвілінны перыяд пяць на пяць, калі гэты перыяд скончыцца ўнічыю, іх будзе антракт і гэтак далей і гэтак далей. Гульня працягнецца 20-хвілінным перыядам, пакуль не будзе абвешчаны пераможца, забіўшы пераможны гол у гульні.

Раней згаданая гульня паміж Red Wings і Montreal Maroons мела тры перыяды, а затым дадатковыя амаль шэсць перыядаў з цягам часу. Гэтыя дзевяць перыядаў амаль раўняюць тры цэлыя хакейныя гульні, вы можаце сабе гэта ўявіць? Асабліва ў плэй-оф, калі серыя вырашаецца ў семёрцы. Хакеісты пабудаваныя абсалютна па-іншаму.

Калі справа даходзіць да непрафесійных хакейных гульняў, часы могуць быць крыху іншымі. Хакейныя гульні ў каледжы таксама праходзяць тры перыяды па 20 хвілін, але гульні нашмат хутчэй. Як правіла, Хакейныя гульні каледжа не транслююцца па нацыянальным тэлебачанні, дадаючы хуткасці гульняў. Гэта таксама падобна для ніжэйшых ліг, такіх як AHL, ECHL, НАХЛ, КХЛ( WHL, QMJHL, ВЛ), і SPHL. Для забаўляльнага хакея, напрыклад для дарослай лігі або дзіцячай лігі, ёсць два варыянты. Яны альбо робяць тры 15-хвілінныя перыяды з кароткімі перапынкамі (5 хвілін або каля таго), або тры 20-хвілінныя перыяды з бягучым гадзіннікам, гэта азначае, што гадзіннік не спыняецца, калі гучыць свісток. Гэтыя гульні таксама маюць кароткія антракты.

У заключэнне, так, колькі доўжыцца хакейная гульня? большасць хакейных гульняў па працягласці і працягласці перыяду звычайна аднолькавыя на прафесійных узроўнях. Гэта калі вы прыступаеце да непаўналетняга, малодшы, і юнацкія хакейныя лігі тэрміны становіцца іншым. Нягледзячы на ​​нязначныя змены ў саміх правілах гульні, гульня з'яўляецца амаль універсальнай мовай для розных нацый, культуры і паходжанне, якія ўсё можна зразумець. Таму гульцы, якія не пачынаюць сваю кар'еру, размаўляючы па-англійску, могуць квітнець у гэтым відзе спорту.

FinnStar
Забяспечце тавары, звязаныя з хакеем: хакейныя клюшкі, хакейныя канькі, хакейны мяч, г.д.